| Manufacturer | Bennche |
|---|---|
| Model | 2020 Bennche Gray Wolf 150 |
| Type | Sport ATV |
| Fuel | Gasoline |
| Transmission | Continuously Variable |
| Drive | 4X2 |
| Price | 2499 |
| Years Made | 2020 |
| Factory | China |
| Engine Type | Single-Cylinder |
| Cooling System | Air cooled |
| Fuel Type | Gasoline |
| No of Cylinders | 1 |
| No of Valves | 2 |
| Valve Configuration | SOHC |
| Combustion | Carburetor |
| Starter | Electric |
| Compression Ratio | 9.2:1 |
| Displacement | 9 cu in (147,5 cc) |
| Engine Stroke | Four Stroke |
| Stroke | 2.28 in (5,8 cm) |
| Bore | 2.24 in (5,7 cm) |
| Horsepower | 7,4 HP (5,5 kW) |
| Fuel Capacity | 2.7 gal (10,2 l) |
| Transmission Type | Continuously Variable |
| Primary Drive (Rear Wheel) | Chain |
| Reverse | Yes |
| High-Low Range | No |
| Driveline Type | 4X2 |
| No Of Driveline Modes | 1 |
| Front Brake Type | Drum |
| Rear Brake Type | Hydraulic Disc |
| Front Suspension Type | Independent A-Arm |
| Rear Suspension Type | Swing Arm |
| Front Central Suspension Strut | No |
| Steering Type | Manual |
| Steering Control | Handlebar |
| Steering Damper | No |
| Wheels Composition | Steel |
| Tire Types | Tubed |
| Front Tire Diameter | 21 in (53,3 cm) |
| Rear Tire Diameter | 22 in (55,9 cm) |
| Front Tire Width | 7 |
| Front Wheel Diameter | 10 |
| Rear Tire Width | 10 |
| Rear Wheel Diameter | 10 |
| Front Tire | 21 X 7 – 10 |
| Rear Tire | 22 X 10 – 10 |
| Rear Shock Qty | 1 |
| Seat Type | One-Piece |
| Seat Material | Vinyl |
| Seat Position | Driver |
| Seat Height | 33 in (83,8 cm) |
| No Of Seats | 1 |
| Floor Board Location | Driver |
| Fuel Level Warning Type | Gauge |
| Temperature Warning Type | Light |
| Frame | Steel |
| Body Material | Plastic |
| Length | 71.5 in (181,6 cm) |
| Width | 37.4 in (95,0 cm) |
| Height | 40.9 in (103,9 cm) |
| Wheelbase | 43.7 in (111,0 cm) |
| Ground Clearance | 8.1 in (20,6 cm) |
| Dry Weight | 419 lbs (190,1 kg) |
| Fuel Injector | No |
| Carburetor | Yes |
| Engine | Standard |
| Carburetion | Standard |
| Rear Unlocking Differential | No |
| Rear Solid Axle | No |
| Brakes | Standard |
| Wheels | Standard |
| Tires | Standard |
| Chromed | No |
| Exterior Covers | Standard |
| Bash Plate (Front) | Yes |
| Bash Plate (Rear) | No |
| Hand Guards | No |
| Brush Guard | Yes |
| Front Fender | Standard |
| Rear Fender | Standard |
| Front Bumper | Standard |
| Exterior Guards | Standard |
| Skid Plate | Standard |
| A-Arm Skid Plate (Front) | No |
| A-Arm Skid Plate (Rear) | No |
| CV Boot Cover | No |
| Headlight | Standard |
| Hand Grips | Standard |
| Seat Specifications | Standard |
| Rear Rack | Standard |
| Front Rack | Standard |
| Speedometer | Standard |
| Temperature Warning | Standard |
| Type Lights | Halogen |
| Metallic | No |
| Paint | Standard |
| Shock Cover | No |
| Digital Instrumentation | Standard |










